| Alert Number | A12/1451/16 |
| Brand | Eloto Connexion |
| Category | Electrical appliances and equipment |
| Risk Type | Electric shock |
| Notifying Country | France |
| Country of Origin | People's Republic of China |
| Model Number | MRI 2013 US / Model 294 |
| Published | 11 November 2016 |
Risk Description
Measures Taken
Product Description
Power converter, 12 V to 220 V, 200 W.